×

Донорство яйцеклітин

Найбільше диво, яким обдарувала нас природа – народження нового життя. На жаль, з кожним роком все збільшується число жінок, які з різних причин не можуть природним шляхом пізнати радість материнства. У цьому випадку на допомогу приходить наука.

 

Що таке Донорство яйцеклітин?

 

Таку назву отримала процедура, що передбачає настання вагітності штучним шляхом – за допомогою яйцеклітин іншої жінки, яка є донором. Ембріон виходить завдяки їх штучному заплідненню зі сперматозоїдами чоловіка (іншого партнера майбутньої мами) або сторонньої людини (при відсутності статевого партнера), у якого є відповідний допуск.

 

Такий спосіб рекомендований:

 • Жінкам, які перенесли хірургічне втручання на яєчниках;
 • При ранньому настанні менопаузи;
 • При генетичних захворюваннях, хромосомних аномаліях, що виключають настання вагітності;
 • Внаслідок патологій яєчників, які супроводжують, наприклад, часті викидні і аборти;
 • Після деяких перенесених пацієнткою захворювань – аутоімунних, інфекційних, онкологічних і інших.

 

Незалежно від того, побажала чи реципієнтки скористатися спермою близької людини або донора, працівники клініки ознайомлять її з медичною карткою претендента, передадуть докладні відомості про нього – починаючи з особливостей зовнішності і фізичних даних, закінчуючи освітою і культурним рівнем.

 

Стати донором ооцитів можна як на безоплатній основі, так і за відповідну винагороду, величина якої закріплена в договорі.

 

Необхідні документи

 

Для проведення процедури донації через агенство iDonor потрібне документальне оформлення.

Воно включає в себе:

 • Підписаний донором договір, в якому вказується, що він поінформований і дає свою усвідомлену і добровільну згоду для участі в програмі на всіх її стадіях;
 • Анкета та індивідуальна медична карта потенційного донора;
 • Каталог з антропометричними і фенотипическими показниками.
   

Вимоги для проведення процедури

 

Можливість стати донором ооцитів, а також вимоги, що пред'являються претенденткам, пропонуються і регулюються законодавством даної країни. В Україні це Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 787 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні» від 09 вересня 2013 року. Зокрема, в пункті 5.5 зазначається, що донором ооцитів може стати жінка фізично і психічно здорова, раніше вже народжувала, віком не молодше 19 і не старше 32 років, у якій:

 1. Є хоча б один здорова дитина;
 2. Відсутні негативні фенотипічні прояви;
 3. Соматичне здоров’я знаходиться в задовільному стані;
 4. Відсутні протипоказання для участі в програмі донації ооцитів;
 5. Не має спадкових захворювань;
 6. Відсутні шкідливі звички: наркоманія, алкоголізм, токсикоманія.

З цією метою їй потрібно пройти відповідні обстеження, здати аналізи згідно з пунктом 5.8. згаданого наказу.

 

 

Опис процесу

 

Тільки після того, як з'ясовується, що параметри знаходяться в межах норми і протипоказань до подальших дій немає, можна перейти до наступного етапу – овулятівной стимуляції яєчників.

 

Процес починається прийомом претенденткою спеціальних стимулюючих препаратів. Для того щоб вагітність настала напевно, необхідно, щоб дозрів не один, а одночасно кілька яйцеклітин. Фолікули, як правило, досягають своїх оптимальних величин протягом тижня-півтора. Слідом за цим донору необхідно ввести гормон, що і стає причиною для остаточного дозрівання ооцитів.

 

На другій стадії донорські яйцеклітини необхідно вилучити. Цю маніпуляцію проводять в амбулаторних умовах. Виглядає вона наступним чином: в піхву вводиться пункційна голка досягає фолікулів, вона проколює бульбашки, після чого яйцеклітини з них можна вилучити. Весь цей процес протікає під наркозом і абсолютно неінвазівен. Тривалість – трохи більше чверті години.

 

Завершальна стадія – відбір найбільш якісних і зрілих донорських яйцеклітин. На кілька годин їх поміщають в спеціальні інкубатори, а потім запліднюють.

 

Наслідки донорства ооцитів

 

Які тільки страшилки не розповідають про наслідки донорства необізнані люди! Серед них зустрічаються і відверто брехливі, які відлякують людей, раніше вирішили стати донорами яйцеклітини. Безсумнівно, ця процедура не є легкою і вимагає певної попередньої підготовки – як медичної (включаючи прийом гормональних препаратів), так і морально-психологічної. З цим ніхто не сперечається. Однак небезпеки для організму жінки, що стала донором ооцитів, процедура донації не представляє.

У зв’язку з цим вважаємо за необхідне прокоментувати ситуацію з професійної точки зору і розвінчати деякі, найбільш популярні міфи, поширювані неосвіченими людьми. Отже…

 • Міф перший. У деякої частини потенційних донорів існує стійка думка, що в подальшому вони вже не зможуть мати власних дітей. Відразу скажемо: це неправильне уявлення! Уже через місяць репродуктивна система організму донора повністю оновлюється, і жінка запросто може завагітніти – вже для себе;
   
 • Міф другий. Після пункції повніють. Неправда! Це можливо тільки в тому випадку, якщо організм сам по собі схильний до повноти. Навіть в цьому випадку через пару тижнів колишня вага благополучно повернеться;
   
 • Міф третій. Гормональні засоби завдають шкоди організму. Це також є брехнею – адже медикаменти обирає не дилетант, а досвідчений лікар з багаторічним практичним досвідом і робить це з урахуванням всіх індивідуальних особливостей донорського організму.

А зараз поговоримо про переваги донорства. Це досить дорога послуга (25 тисяч гривень на дорозі не валяються!), а поєднання морального задоволення з матеріальною винагородою аж ніяк не буде зайвим в наш складний час. Більш того, вже через три місяці жінка може повторити свій благородний і непогано винагороджується вчинок.

Що ще важливо: кожну жінку-донора курирує індивідуальний лікар. При необхідності він готовий надати допомогу і провести консультаційно-роз'яснювальну бесіду, компетентно відповівши на всі питання.

Ми працюємо в Україні багато років. За цей час за допомогою реалізованих нашою компанією програм (сурогатне материнство, донорство) більше двох сотень жінок в Україні пізнали радість материнства. Якщо у вас виникло бажання приєднатися до нашої дружньої команди, можете ознайомитися зі стандартною формою, розміщеною на нашому офіційному сайті. Від вас вимагається лише заповнити всі необхідні пункти із зазначенням імені, прізвища, дати народження та місця проживання, групи крові, а також деяких подробиць, пов’язаних з кольором очей і волосся, кількістю власних дітей. Можете бути впевнені: всі ці відомості є лікарською таємницею і не підлягають розголосу. Через короткий час ми зв’язуємося з претенденткою, запрошуємо на співбесіду, після чого приступаємо до необхідних маніпуляцій.

 

Вартість послуги

 

Винагорода донора яйцеклітини і власне процедури знаходиться в прямій залежності від рівня медустанови, місця його знаходження, кваліфікації персоналу, а також способу проведення процедури.

Наприклад, в київських клініках приблизний рівень цін становить:

 • 20-30 тисяч гривень фіксована копмпенсація за участь в програмі донорства ооцитів;
 • 25-34 тисячі залежить яка кількість ооцитів буде отримана в наслідку проведення процедур, а такоже збільшення компенсації при повторних порходженнях програми;

У всіх випадках донорство яйцеклітин, як останній шанс мати власну дитину – процедура досить дорога, але дуже продуктивна.

 

Який клініці віддати перевагу?

 

Перед тим, як зробити остаточний вибір, слід:

 1. По-перше, усвідомити для себе кращу методику процедури і, відповідно, необхідний спектр послуги;
 2. По-друге, зорієнтуватися між приватною і державною клініками, зваживши всі за і проти. І в тому, і в іншому випадку є свої плюси і мінуси;
 3. По-третє, зібрати інформацію про конкретний медзакладі, вона знаходиться у вільному доступі: досвід роботи, щорічна кількість прийнятих пацієнтів, якість обладнання. Важливо також уточнити офіційну статистику по ефективності.

 

Чому варто довіряти саме нам?

 

Зазирнувши на офіційну інтернет-сторінку агенства iDonor, ви можете переконатися, що маєте справу з солідним медичним закладом. Про це свідчить не тільки наша офіційна інформація, але і не менш важливий показник ефективності – позитивні відгуки клієнтів.

До речі! Агенство iDonor гарантує абсолютну анонімність в ході програми. Майбутні батьки не мають права бачити навіть фотографію передбачуваного або вже обраного донора. У клініці їх лише інформують про найбільш значних параметрах донора –вага, зріст, колір очей і волосся, групу крові та резус-фактор. Вони зможуть отримати анонімні відомості про національність, соціальний стан, освіту, а також наявності у претендентки власної сім’ї.

Про те, чому вам потрібно звернутися саме в нашу клініку свідчить ще й такі обставини:

 • Великий досвід роботи;
 • Професійна команда;
 • Абсолютна безпека і захищеність наших клієнтів;
 • Надання додаткових послуг в день, коли проводиться пункція з метою запобігання непередбачених ускладнень.

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Контакти

Вулиця Н. Грінченко 4

Київ, 03038.

support@idonor.com.ua

+38 093 010 48 41