×

Донорство статевих клітин - юридичні нюанси


Сьогодні багато медичних установ надають послугу донорства статевих клітин. Вона є дуже популярною, зважаючи на збільшення кількості випадків безпліддя. Відповідно до закону про донорство яйцеклітин в Україні, процедура легальна і проводиться з дотриманням Інструкцій про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій, де найбільш детально розкриті всі юридичні нюанси.

Перед процедурою всі учасники підписують тристоронній договір – між медичним центром, одержувачем яйцеклітин і донором. В угоді детально прописуються обов'язки і відповідальність учасників.
 

Умови надання послуги
 

Законодавство про Донорів ооцитів регламентує пакет документів і відповідальність сторін:

  • Укладення договору в обов’язковому порядку – в документі донор письмово підтверджує добровільну згоду на участь у процедурі;
  • Особистість донора залишається анонімною для одержувачів. Медичний заклад надає тільки інформацію про загальний стан здоров’я, соціальний статус, зовнішні параметри і національність;
  • Одержувач письмово підтверджує, що не робитиме спроб встановити особу донора.

При цьому закон стверджує вимоги до донору, яким може стати жінка, яка досягла повнолітнього віку, не має медичних протипоказань та психічних порушень. Жінка-донор повинна мати зовнішність без видимих відхилень і хоча б одну здорову дитину. Не допускається наявність шкідливих звичок. Для підтвердження власної відповідності законодавчим вимогам жінка-донор повинна попередньо пройти комплексне обстеження на відсутність медичних протипоказань.

 

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Контакти

Вулиця Н. Грінченко 4

Київ, 03038.

support@idonor.com.ua

+38 093 010 48 41